Kendi Elbisenizi Kendiniz Yapın

Elbiseler insanlık tarihinde neredeyse en eski tasarımları olarak bilinir. İnsanların temel ihtiyaç doğrultusunca giyinmelerinin ölçüsünü belirleyen elbiseler günümüzde estetik yönünden daha baskındır. Bunun sebebi ise yaşadığımız zamanın modernitesi ile ilgilidir.

moda çizimleri

moda çizimleri

Bu anlamda kendinize elbise tasarlamadan önce tarz konusu üzerine vakit harcamanız gerekecektir. Retro modeller dahi olsa bugüne uygunluğu anlamında estetik değerleri yükselebilecek elbiselerin, özellikle kişiliğinizi yansıtacağını da unutmayın.

Elbise Tasarlamanın İncelikleri

Markaların her sezon ürettiği modeller, elbise tasarımlarınız için baz alınabilir veya tasarımınızı geliştirebilirsiniz. Bu durumda elbiselerin standart ölçülerinden çıkıp kendi özgünlüğünüzü de yansıtabilirsiniz. Hangi kumaş, hangi renk tercihleri elbette sizin kararınız ancak kesim yöntemleri için profesyonel yollar denemeniz de oldukça önem arz eder.

elbise çizimleri

elbise çizimleri

Kesim ve tarz gibi hassasiyet isteyen konularda, denemeden önce iyice araştırın, öğrenin ve en gözde performansınızı sadece bir elbise üzerinde denemeye çalışın. Elbiselerin giyilme şartları da sosyal ortamlar açısından önem taşır. Bunun için davet, toplantı ya da diğer etkinliklerde hangi tarz elbiselerin daha revaçta olduğunu da takip edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir