Katarakt Belirtileri Nelerdir?

Katarakt hastalığı gözün içindeki merceğin netliğini kaybetmesiyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Genetik olarak görüldüğü bilinir ve tedavi edilmezse gözlerinizin sağlığını ciddi şekilde etkileyerek görme bozuklukları yaşamanıza yol açar.

katarakt

katarakt

Bulanık görme ile başlayan katarakt ilerleyen dönemlerde çift görme, göz bebeğinin renginin solması ve odaklanamama gibi problemlerle daha kritik seviyelere gelmeye başlar.

Doğal Katarakt Tedavisi Yöntemleri

Yaşlanmaya ve UV ışınlarına yoğun şekilde maruz kalmadan dolayı kaynaklanan katarakt rahatsızlığının tedavisi genelde lazerli ameliyattır. Ancak bazı durumlarda bu hastalığın oluşmasını engelleyebilecek bir takım doğal kürler ile kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

katarakt hastalığı

katarakt hastalığı

1 bardak ılık suyu 8-9 adet ezilmiş bademin içine atın. Karabiber ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek günde 1 defa bu hazırladığınız karışımı için.

katarakt belirtileri

katarakt belirtileri

Ispanağın katarakt tedavisi üzerinde etkili olmasından dolayı ıspanak ile hazırlayabileceğiniz bir diğer kür daha bulunuyor. 500gr ıspanağı doğrayın ve 1 bardak suya atarak 10-15 dakika boyunca kaynatın. Ispanağın yapraklarını çıkardıktan sonra ezerek iyice ufaltın ve sudan geçirdikten sonra günde 3 defa bunu için.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir