Kas Erimesi Neden Olur?

Kas erimesi rahatsızlığının en belirgin nedenleri arasında beslenme düzensizlikleri yer almaktadır. Protein, kaslar için önemli bir besin grubudur. Beslenme alışkanlıklarınız içerisinde proteine yeteri kadar yer vermiyorsanız, kaslarınızın kaybına yol açabilirsiniz.

kas erimesi

kas erimesi

Vücudunuzun sağlıklı formunu kaybetmesi yaşlanmaya bağlı olarak da meydana gelebilir. Bu sebepler dışında hareketsiz bir hayat yaşamak sağlıklı olan kaslarınızın yapısını koruyabilmeniz için büyük bir engeldir.

Kas Erimesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kas erimesi rahatsızlığının tedavileri hastalığın kaynağına göre değişebilmektedir. Çocuklarda ortaya çıkan kas erimesi rahatsızlığının tedavi sürecinde beslenme alışkanlıklarında birtakım düzenlemeler yapılır.

Tuzu az ve protein açısından yüksek olan beslenme diyetleri uygulanır ve bu diyeti destekleyebilmesi için idrar söktürücü ilaçlar kullanılır. Bu yöntem dışında iltihaplanmanın önlenmesi için de ilaçlar kullanılabilir.

kas erimeleri

kas erimeleri

Tedavi olan çocuklarda böbrek yetmezliği meydana gelebilir. Bu risk hastalığın şiddetine göre değişkenlik göstermekte olan bir risktir. Böbrek yetmezliği ileri seviyelere ulaşmış ise ilaç tedavileri uygulanabilir ya da böbrek nakli ihtiyacı olabilir. Hastalık uzun ve yavaş ilerleyen bir hastalıktır. Bu sebeple tedavileri de yavaş olarak uygulanmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir