Karın Germe Ameliyatı

Son yıllarda yağlanan bölgelere uygulanan cerrahi yöntemler ilgi uyandırıyor. Bunların içinde en sık kullanılan teknikler liposuction (yağ emme) ve abdominoplasti (karın germe) yöntemleridir. Dünya sağlık listelerinde liposuction ilk sıradaki yerini korurken, abdominoplasti uygulaması altıncı sıraya yükselmiştir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Abdominoplasti Nedir?

Bir çeşit karın germe ameliyatı olan apdominoplasti, karın derisinin açılması ile karın duvarındaki yağların alınması ve karın kaslarının toplanması operasyonudur. Bu uygulamayla kişilerin gevşek ve yağlı karın dokuları düz hale getirilir. Ayrıca bu uygulamayla bel yapısında da incelme sağlanır.

Liposuction yönteminden farklı bir uygulamadır. Liposuction (yağ emme) yöntemi bölgedeki yağı çıkarır alır, herhangi bir şekillendirme yapmaz, karın duvarını ya da kaslarını toparlamaz. Karın bölgesi sarkan ya da yağ alımından sonra sarkacak kişilerde apdominoplasti operasyonu uygulanmalıdır.

Karın Germe

Karın Germe

Estetik uzmanının tercihine göre abdominoplasti yönteminin 3 çeşidinden biri uygulanır. İhtiyaç duyan kişinin yapısına göre seçilecek bu uygulamalar, ancak sağlıklı kişilere uygulabilmektedir.

Operasyonun yapıldığı aynı gün hastalar taburcu edilirler. İki hafta içinde vücut ameliyata uyum sağlar ve iyileşir. Ameliyat izi bir ay içinde kaybolmaya başlar ve 6 ay sonunda iz kalmaz. Bu yöntemi uygulayarak yağlarından kurtulan kişilerin %90’ında memnuniyet sağlandığı bilinmektedir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir