Kare Şeklindeki Salonlarınızı Doğru Dekore Etmenin Yolları

Dekorasyon oldukça zor gibi gözükse de aslında yapacağınız ufak dokunuşlar ile mekanlarınızı doğru ve kaliteli bir şekilde dekore etmeniz mümkün. Yaşadığımız mekanlar bizim kişisel eğilimlerimizi ve zevklerimizi yansıtır. Evimizin odak noktası olan salonların dekore edilmesi ise sürekli göz önünde bulunduğu için biraz daha dikkatli şekilde yapılmalıdır. Kare şeklindeki bir salonunuzu ufak tüyolar ile doğru şekilde dekore etmeniz mümkün.

kare oda dekor önerileri

kare oda dekor önerileri

Kare Salonlar İçin Dekor Tüyoları

Eğer kare şeklinde bir salona sahipseniz ve salonunuzda bir yemek odası takımı barındırmak istiyor iseniz koltuk takımı boyutlarında küçültmeye gitmeniz doğru bir tercih olacaktır. L şeklindeki kotluklar hem ufak bir alan kaplayacak hem de televizyon için bir alan yaratmanıza da yardımcı olacaktır. Televizyon konsolunuzun yere yakın ve çok büyük yapıda olmaması gerek yoksa salonunuzu boğabilir. Kare salonunuza koyacağınız yemek masası da mutlaka kare şeklinde olmalıdır.

Eğer salonunuzda yemek odası takımı kullanmak istemiyorsanız istediğiniz tarzda koltuk takımı kullanabilirsiniz. Normal koltuk takımının yanı sıra bir dinlenme koltuğu ve bir TV koltuğu da ekleyebilirsiniz.

kare oda dekoru

kare oda dekoru

Böylelikle salonunuzu aktif olarak da kullanmış olursunuz. TV ünitesi kullanarak bir duvarınızı tamamen bunun için ayırabilirsiniz böylelikle salonunuz çok boş gözükmez.

Her iki dizayn şeklinde de ortak bir işlem ise mutlaka pencere önünü ve kalorifer peteklerinin önünü boş bırakmak olmalı. Kış aylarında ısınmanızın çok daha kolay olmasını sağlayacak bu işlem aynı zamanda gün ışığınızın evinize rahatça girmesini de sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir