Kardeş Kıskançlığına Dikkat!

Zaman ilerledikçe insanlar arasında birçok psikolojik çatışmalar oluştu. Bu çatışmalardan biride kardeş kavgalarıdır. Kardeş kavgaları bunlar arasında en ciddi konudur. Kardeş arasında kıskançlıklar olabilir. Bunlar doğaldır. Kıskançlık kavramı hayatın her anında ve alanında olan bir şeydir. Ama burada iş siz, ebeveynlere düşüyor. Eğer siz ebeveyn olarak bunun önüne geçmezseniz, büyük problemler oluşabilir.

kardeş

kardeş

Her İkisini de Sevin

Önemli değil der geçerseniz sonunda üzülen siz olursunuz. Küçük deyip geçmeyin. Kardeş kıskançlıkları küçük yaştan başlar ve devam ederse ileride iki kardeşin düşman olmasını bile sağlayabilir. Bunun önüne geçebilmek için yapacağınız birçok yöntem var. Bunlardan en basiti her ikisine de onları eşit sevdiğinizi hissettirin. Söylemek önemli değildir. Söylediğinizi yaptıklarınızla kanıtlamalısınız. Birini överken diğerini de farklı bir özelliğiyle övün.

kardeş  kıskançlığı

kardeş kıskançlığı

Eğer birini över diğerini övmez yererseniz çocuğunuzu yavaş yavaş kaybedersiniz. Hem kardeşine düşman olur hem de sizden kopar gider. Büyük kavgalar başlar ki bu ailenizin selameti için iyi olmaz. Eğer siz yapamıyorsanız profesyonel destek almaktan çekinmeyin. Ülkemizde sağlık alanının bel kemiği olan psikolojik servisler bunun için varlar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir