Karbonhidratsız Dukan Diyeti

Gereğinden fazla karbonhidratların vücutta yağ olarak depolandığı biliniyor. Uygulamasında karbonhidratlı besin tüketimine minimum miktarda izin veren dukan diyeti bu özelliği sayesinde kısa sürede kilo vermeyi sağlıyor. Karbonhidrat tüketimini azaltan diyet, proteinli besinlere ağırlık veriyor. Dukan diyeti uygulayan kişilerin stresten uzak ve kendini rahat hissetmeleri için diyet kapsamında olan besinlerin tüketim miktarı doyurucu oluyor.

diyet

diyet

Dukan Diyeti Kısa Süreli Bir Uygulama Değildir

Dukan diyeti 5 ay gibi uzun bir süre uygulanıyor. Bu nedenle kısa süreli bir diyet yapmak isteyenlere, kolesterol ve diyabet hastalarına tavsiye edilmiyor.

Dukan diyeti uygularken karbonhidratlı besinlerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Çünkü bu diyetin temel amacı karbonhidrat tüketiminin önüne geçerek vücutta fazla yağ depolanmasını önlemek ve böylece daha önce depolanmış olan yağların yakılmasını gerçekleştirmektir.

diyet yapmak

diyet yapmak

Karbonhidratı rafa kaldıran ve proteinli besin tüketimine ağırlık veren dukan diyetinde bol miktarda et ve balık ürünleri tüketilebiliyor.

İlk 5 günde 2-3 kilo vermeyi vaad eden diyetin ilk 10 gününde protein miktarı yüksek olan süt ürünleri, et ve yumurta tüketimine ağırlık veriliyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir