Karbonat İle Cilt Bakımı

Güzelliğine ve bakımına düşkün olan kadınlar, pahalı krem ve losyonları satın almadan da evdeki malzemelerle kendilerine bakım kürü hazırlayabilirler. Karbonat ise, bu konuda en çok işe yarayan malzemelerden biridir. Üstelik her evde kolayca bulunabilir ve maliyeti yok denecek kadar azdır.

karbonat

karbonat

Faydaları ise saymaklar bitmez. Yalnızca cilt bakımında değil, sağlık ve güzellikle ilgili birçok faydası bulunur. Fakat özellikle cilt bakımında çok sık olarak kullanılır ve olumlu sonuçları birçok kişi tarafından gözlemlendiği için güven vericidir.

Evde Uygulanabilecek Tarifler

Hemen hemen herkesin mutfağında kolaylıkla bulabileceği karbonat, cilde, saçlara, dişlere ve ellere çok faydalıdır. Bu yüzden uygulaması oldukça basit tariflerle çeşitli kürler hazırlanıp, uygulanabilir.

Öncelikle çene ve boyun kısmında kırışıklık olduğunu hissedenler az bir miktar karbonatı ılık suyla hafifçe ıslatıp bu karışımla boyunlarına masaj yapabilirler. Bu şekilde boyun bölgesi ışıldar ve gerginleşir.

cilt bakım

cilt bakım

Karbonat hafifletici ve ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden özellikle epilasyon sonrasında uyuşan ve hassaslaşan cildi tedavi edici özelliğe sahiptir. Bunun için 1 çorba kaşığı karbonat ılık suda eritilmeli ve pamuk yardımıyla işlem görmüş cilde sürülerek masaj yapılmalıdır.

Manikür yapmadan önce içerisine karbonat atılmış ılık su ellerin ve tırnakların yumuşamasını sağlayarak, tırnakları maniküre hazır bir hale getirir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir