Kapadokya Gidince Ne Yapılır?

Ne zaman Asmalı Konak dizisi nam-ı diğer Seymen Ağa hayatımıza girdi, o zamana kadar yabancı turistlerin gözdesi olan Kapadokya bir anda Türk insanının yaşamına girdi. O gün bugündür de ilgisini kaybetmiyor hatta son dönemde değişik diziler yine o bölgede çekilmeye başladı ki, bu da geçen zaman içinde popülaritesinden bir şey kaybetmediğinin açık ve net bir göstergesi. Diyelim ki çok merak ettiniz ve gittiniz ama neler yapılır peri bacalarını görmek dışında derseniz, işte o soruların yanıtları:

kapadokya

kapadokya

Yapılabilecek Bazı Şeyler

Uçhisar Kalesinde Gün Batımını İzlemek: Uçhisar Kapadokya’nın en yüksek noktası. Burada tam tepede Uçhisar Kalesinde güneşin batışını izlemek, insana insan olduğunu anımsatan çok özel bir duygu. Siz de kendinizi bu duygudan mahrum etmemelisiniz. Orada güneş bir başka batıyor sanki.

Balona Binmek: Kapadokya’da erken saatlerde yapılan balon turları ile peri bacalarına tepeden bakmak bir başka güzel. İnsanın ölmeden yapması gereken temel eylemlerin ilk sırasında.

kapadokya gezilecek yerler

kapadokya gezilecek yerler

Yöresel Yemekler: Çömlekte pastırmalı kuru fasulye, nohut ve ince bulgur ile yapılan çorba ve diğer yerel yemekler Göreme, Ürgüp gibi kentlerde yöresel yemekler yapan yerlerde mutlaka tadına bakılması gereken lezzetler.

Üzüm Bağlarına Ziyaret: şarapları ile de meşhur olan bölgede mevsimine denk gelirseniz bağ bozumlarınızı mutlaka görmeniz gerekir.

Çanak Çömlek Yapanlar: Bölgeye gelince Avanos kentine gidip, mutlaka bölgenin toprağı ile yapılan çanak çömlekleri yerinde görmeli ve ince ustalığı sabırla izlemelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir