Kanser Hastaları için Diyet Önerileri

Maalesef kanser gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Tedavisi ise uzman ellerde ciddi bir takip ile yapılmalı. Tedavi sırasında akla takılan konulardan biri ise nasıl beslenilmesi gerektiği. Konu kanser olunca beslenme kısmı, girilen bir diyet olarak düşünülebilir. Bu hastalığa kötü yönde etki eden tüm yiyeceklerden uzak durmak tedaviyi kolaylaştırır.

kanser

kanser

Nelerden Uzak Durulmalı

Bu tür durumlarda her zaman doktorun fikrini almak gerekir. Çünkü kanser ilaçları ve etkileri farklılık gösterir. Tüketilen bazı yiyecekler kullanılan ilaçlar ile ters etki oluşturabilir.  Uzak durulması gereken yiyecekler ise aslında sağlıklı insanların da hayat kalitesini yükseltmek için kullanmaması gereken gıdalar. Bunların en başında işlenmiş gıdalar geliyor. Mümkün olduğunca doğal beslenmek her zaman daha sağlıklı olur.

kanser hastalar

kanser hastalar

Pakete giren gıdaların çoğunluğu raf ömrü uzatılması açısından katkı maddeleri içerir. Bu tür maddeler ise sağlık açısından zararlıdır. İşlenmiş şeker, beslenme alışkanlığından çıkarılması gereken diğer gıda. Kanser hücreleri, işlenmiş şekeri zaman kaybetmeden rahatlıkla kullanır ve çoğalırlar. Bu açıdan doğal kaynaklardan şeker ihtiyacını gidermek gerekir. Bunun dışında işlenmiş et ürünleri de diyetten çıkarılmalı.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir