Kalın Telli Saçlara Sahip Olmak İçin Yapılacaklar

Saç teli kalın olduğu zaman hem bakımlı görünür hem de kolay şekil alır. Saçınızı içten besleyeceğiniz gibi dıştan doğal maskeler uygulayarak saçlarınızı daha hacimli ve gür hale getirebilirsiniz. Stres, yeterli uyumama, sigara ve genetik faktörler saçları yıpratır. Düzenli bir sistem uygulayarak saçlarınızı gürleştirebilirsiniz.

saçlar

saçlar

Kalın Telli Saçlara Sahip Olmanın Püf Noktaları

Zeytinyağı saçlarınızı besler ve hacim kazandırır. Zeytinyağını hafif bir şekilde ısıtın ve saç diplerinize sürün. 50 dakika bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Zeytinyağı içine susam yağı ve bal ya da yumurta katarak maskeyi daha etkili hale getirebilirsiniz.

kalın telli saçlar

kalın telli saçlar

Meyan kökü ise saç derisindeki gözenekleri açar 4 çorba kaşığı süt içine 2 çorba kaşığı meyan kökü tozu ekleyin ve az safran ilave edip karıştırın. Karışımı saç derinize masaj yaparak yedirin ve yarım saat bekleyin. Saç için avokado maskeleri her zaman kullanılır. Avokadoyu ezin ve içine yarım ezilmiş muz ile 1 çorba kaşığı zeytinyağı katın. Bu karışımı saçınıza sürün ve 20 dakika sonra saçlarınızı yıkayın.

Keten tohumu ise saçları güçlendirir. Keten tohumunu iki su bardağı su içinde kaynatın ve jel kıvamına getirin. Bu jeli saç diplerinize sürün ve yarım saat bekletin. Yumurta ise saçların daha hacimli görünmesini sağlar. Bir yumurtayı çatalla ezin ve içine bir miktar zeytinyağı katın. Saç diplerinize sürün ve yarım saat bekletin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir