Kadınların Korkulu Rüyası Selülitler

Selülit deri altında biriken yağ tabakasının deriyi deforme etmesinden kaynaklanır. Selülitin nedenleri arasında genetik ve hormonal sebeplerin yatmasının yanı sıra düzensiz beslenme ve fazla kiloda etki etmektedir. Özellikle kalça, basen, kol ve bacaklarda selülit oluşumuna rastlanmaktadır. Selülit olan bölgede kan dolaşımın yavaşladığı ve egzersiz ve masaj gibi yöntemlerin kan dolaşımını hızlandırdığı için selülit giderici olduğu bilinir. Yediğimiz yiyeceklerin yanı sıra içtiğimiz içeceklerinde selülite neden olduğu artık kabul edilmiş bir gerçektir.  Selülit oluşumunu önlemek ya da var olan selülitlerden kurtulmak için düzenli spor yapmak, bol su tüketmek ve yediğimiz içtiğimiz şeylerin kafein, tuz ve şeker oranına dikkat etmemiz gerekmektedir.

selülit giderme

selülit giderme

Selülit Oluşumuna Etki Eden İçecekler

1)Kahve: İdrar söktürücü özelliğiyle bilinen kahve, içeriğindeki yoğun kafein nedeniyle vücutta sıvı tutulmasını önler ve fazla tüketildiğinde selülite neden olur. Özellikle kahvenin yanında tüketilen süt, krema ve şekerin selülit oluşumunu arttırdığı gözlenmiştir.

2)Kola: Kafein içermesi ve fazla tatlandırıcı ve şekerden yapılması nedeniyle selülit yapan içeceklerin başında gelen kola, fazla tüketilmemelidir.

3)Çay: İçeriğindeki kafein nedeniyle fazla tüketildiği zaman vücudun selülit üretmesine ve selülit oluşumuna neden olmaktadır.

selülit tedavisi

selülit tedavisi

 

4)Hazır Meyve Suları: Yüksek kalorili olmaları ve fazla şeker içermeleri nedeniyle selülit oluşumuna katkı sağlamaktadırlar.

5)Alkol: Yüksek kalorili olmaları nedeniyle alkollü içeceklerin birçoğu vücudun selülit oluşumuna neden olur.

6)Kremalı İçecekler: Şeker ve doymuş yağ içeren kremalı içecekler (kahve, milkshake) selülit arttıran içeceklerdendir.

7)Turşu Suyu: İçerisinde fazlaca tuz bulundurmasından dolayı selülite neden olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir