İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulaklar yüze estetiklik kazandıran unsurlardan biridir. Ancak kepçe kulak gibi durumlar çoğu zaman kişilerin istedikleri gibi görünmelerini engeller ve saçlarını özgürce kullanabilmesine izin vermez. Özellikle okul çağında arkadaşlarının tepkisiyle karşılaşan, kendisiyle dalga geçildiğini düşünen çocuklar okuldan uzaklaştığı için derslerindeki başarısı da düşer. Kişinin hayatını başlı başına olumsuz etkileyen kepçe kulak durumundan kurtulmak mümkündür. Üstelik son dönemde iple ameliyat gerçekleştirme de söz konusu olduğu için daha kısa sürede, daha kolay işlemlerle normal kulaklara sahip olunabilir.

kepçe kulak

kepçe kulak

Yaşı Küçük Olanlar Daha Şanslı

Kepçe kulak ameliyatlı ipli yöntem birçok uzman tarafından yapılmaya başladı. Kulak arkasından açılan küçük bir kanal sayesinde iplerle kıkırdağın normal şekle sokulmasına olanak sağlayan bu yöntem, özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için uygun yöntem oluyor. Kıkırdak daha kolay şekil alabilecek yapıda olduğu için 5-6 yaş çocuklarına, özellikle okula başlamadan önce bu ameliyat mutlaka yapılmalıdır. Çocuğun eğitim hayatını da sosyal hayatını da olumsuz etkileyen bir problem olduğu için hafife alınmamalı ve zaman kaybetmeden kepçe kulak ameliyatı yaptırılmalıdır.

küçüklerde kepçe kulak

küçüklerde kepçe kulak

İple kepçe kulak ameliyatında iyileşme süreci de daha kısadır. Sadece bir hafta içerisinde kişi ameliyata dair her şeyden kurtulur. Ağrısız, acısız ve kansız bir uygulama olan iple kepçe kulak ameliyatı, yetişkinlerde çocuklarda olduğu kadar başarı göstermeyebilir. Çünkü kıkırdaklar yumuşak durumda olmadığı için bir süre sonra ipler gevşeyebilir ve kulak eski haline dönebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir