İlkbaharda Bahçe Bakımı

Bahçeler hayatımıza anlam katan ve pozitif enerjiyi bize sunan özel alanlardır. Sevdiklerimizle keyifli zaman geçirmemizi sağlayan bahçeler bakım yapıldığında daha yaşanabilir ve daha çok zaman geçirilebilir alanlar olur. Sonbahar aylarında yapılan budama işlemleri ile beraber bahçenizde bulunan tüm fazlalıklardan ve kurumuş olan dal ve yapraklardan kurtuldunuz. Artık bahçeniz kış dinlenmesini de yaşadıktan sonra ilkbahar ile canlanmaya hazır.

modern bahçeler

İlkbaharın gelişi ile beraber bahçenizde yer alan kurumuş dalları ve gerekli olan temizlikleri yapabilirsiniz. Sonrasında ise yazın yeşerecek olan bitkilerinizi de ekebilirsiniz. Birçok bahçe çiçeğini ekebilir aynı zamanda toprağınızı da havalandırabilirsiniz. Bunların yanı sıra yavaş yavaş yaza olan hazırlığımız da başladığı için bahçe mobilyalarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Bahçe Bakımında Çiçek Ekimi

Bahçe bakımında yer alan çiçek ekim işleminde seçtiğiniz çiçeklerin isteklerini de göz ardı etmemeniz önerilir. Güneşli ya da alaca alınan güneşten hoşlanan çiçekleri belirlemeniz önerilir. Aynı zamanda çiçeklerin boylanma derecelerini de öğrenmeniz ekim sonrasındaki yeşermede bitkilerin birbirlerini boğmasını da engelleyebilirsiniz.

Çiçek seçimlerini ve düzenleme işlemini tamamladıktan sonra ekimleri yaparak yaz ayında muhteşem bir bahçeye sahip olmanın da avantajını yaşarsınız.

Bahar ayları yağışların fazla olduğu dönemler olduğu için mobilyanızı bahçenize kursanız bile koruyucu bir şemsiye ya da taraça altına konumlandırmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra koruyucu örtülere de yer açabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir