Huzurlu Yaşam Koçu Aile Terapisi

İnsan hayatının en önemli sosyal olay olan evlenme ve bunun sonucu kurulan aile kurumu, psikolojik olarak da insan hayatı çok önemli kurumdur. Mutlu ve huzurlu aile ortamı için günümüzde aile terapisi oluşturulmuştur.

İlk zamanlarda aile terapisi için belirli bir yöntem kullanılırken şimdilerde seleflerimize göre, teorik yapının geniş yelpazesi ile kullanabileceğimiz potansiyel olarak yararlı çok fazla seçeneğe sahibiz.

aile terapisi

aile terapisi

Aile Terapisi Bizim İçin Ne zaman Kaçınılmaz Olur?

Evliliğinde sorun yaşayan, sık sık kavga eden pek çok ailenin kafasındaki sorulardan biri ” biz iyi bir çift değil miyiz?” sorusudur. Tartışmak, her konuda farklı düşünmek, aynı zevklere sahip olmamak sizin uyumsuz bir çift olduğunuz anlamına gelmez.

Terapi seansına başlama noktası tartışma ve atışmaların kavgaya dönüştüğü bir biriniz anlamak yerine değiştirmeye çalıştığınız ve iletişim kuramadığınız noktada başlar. Birbirinizi anlayamıyor, dinleyemiyor, iletişim problemi varsa, güven konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, ebeveyn ve çocuk sorunları yaşıyorsanız bir aile terapisine ihtiyacınız var demektir.

Sizlerde aileniz içinde sıkıntı yaşıyor ya da belirttiğimiz bu belirtiler sizde de varsa kaliteli bir aile terapisi seansları alabilir, ailenizle birlikte bir ömür mutlu yaşamanın sırlarını keşfedebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.