Home Ofis İle İşyerinde Çalışmanın Farkları

Birçoğunuz için home ofis oldukça keyifli ve hatta hayat kurtarıcı  iş gibi görünebilir. Oysa home ofis sanılanın çok dışında disiplin isteyen ve kişiyi daha da zora sokan bir durumdur. Sizler de eğer bir home ofis işi istiyorsanız bu yazımızdan sonra vazgeçebilirsiniz.

homeofis

homeofis

Sorumluluk Daha Büyük

Home ofis demek istediğiniz saate işe başlamak değildir. Belli bir düzeni devam ettirmek ve işinizi bitirmek için normal bir vardiya gibi evde de pc başına oturmanız gerekiyor olacak. bu durum sizi daha çok zorlayacak. O sıcak yatağı bırakıp pc başına geçmek oldukça zor. Normalde iş yerine çok zorlansanız da mecburi gidiyorsunuz ama bu kez birçok rahatlığın içinde işinize başlamak sizi çok daha fazla zorlayacak.

Ev Hapsi

Dışarıda çalıştığınızda vardiyanızda birçok kişi görür ve konuşursunuz. Oysa evde sadece siz varsınız. İşten bunaldığınızda haydi bir kahve içelim diyebileceğiniz bir iş arkadaşınız bile yok. Dolayısı ile bir süre sonra kendinizi ev hapsinde gibi hissedeceksiniz.

Home ofis

Home ofis

Ofis Şartları

Ofisleriniz kışın sıcacık yazın ise buz gibi olur ve siz hiç etkilenmeyeceksiniz. Home ofiste ise aman çok doğalgaz gelmesin ya da çok elektrik gitmesin diye bunları hep kısıtlıyor olacaksınız.

Rahatlık İçinde Zorluk

Biri aniden kapıyı çaldığında işiniz yarım kalır korkusu ile elleriniz kapıya dahi gitmeyecek. Birileri dışarı çıktığında bunca rahatlık gibi görünün durumun içinde ben gelemiyorum demek en zoru olsa gerek. Kısaca aslında home ofis bir özgürlük değil, özgürlüğün elinden alınmış halidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir