Hızlı Makyajı 2 Dakikada Nasıl Yaparsınız?

Bilindiği gibi makyaj kadınların olmazsa olmazıdır. Ancak bazen öyle durumlar olabiliyor ki, hemen evden çıkma durumu oluştuğunda makyaj sorun olabiliyor. Ancak 2 dakikada gayet hızlı makyaj yapmanın da yolları vardır. Bunlara değinecek olursak; öncelikle makyaj yapmadan cilt iyice temizlenmelidir. Her cilt tipi farklı olacağından cilde uygun nemlendirici ile cilt tazelenir. Jel veya temizleme sütü iş görecektir.

makyaj

makyaj

Ardından cilt kusurlarını kapatmak maksatlı fondöten kullanılabilir. Eğer daha doğal bir görünüm istenirse bunun için BB veya CC kremler ideal olacaktır. Eğer fırça kullanmaktan pek haz etmiyorsanız ise eller yardımı ile hızlı bir dağılım yapılabilir.

Gözaltlarına Dikkat

Gözaltları en belirgin yerler olacağından gözaltına kapatıcı uygula unutulmamalıdır. Yine aynı şekilde Eyeliner kullanmak oldukça önemli. Hızlı bir şekilde göz kalemi rimelden faydalanmak iyi olacaktır. Allık için ise şeftali tonları kullanılabilir. Unutulmamalıdır ki doğru allık seçimi yüz hatlarını belirginleştiren bir unsurdur.

hızlı makyaj

hızlı makyaj

Ruj Tercihinde Doğala Yakınlık Önemli

Ardından önemli konulardan birisi ruj geliyor. Ruj için ise koyu renklerden olabildiğince uzak durmak faydalı olacaktır. Çünkü bilindiği gibi rujda koyu renklerde taşma riski çok daha fazladır. Bu nedenle seçilecek ruj renginin dudak rengine yakın olması ve fazla abartıdan uzak sürülmesi önerilir. Tüm bu ufak detayların sonunda iki dakika gibi kısa bir sürede dışarı çıkmaya hazır hale gelinebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir