Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Çoğu zaman çalışmaktan veya çocuklarla uğraşmaktan evde yapılması gereken işleri yapmaya fırsat olmaz. Bunun için, kısıtlı zamanı en verimli şekilde kullanabilmek için pratik olmak gerekir. Bu pratik bilgiler sayesinde ev işlerine daha az, sosyal hayata daha çok zaman ayırmak da mümkün hale gelir.

pratik bilgi

pratik bilgi

Zamandan Tasarruf Etmeyi Sağlayan Püf Noktalar

Birçok insanın evinde ahşaptan malzeme veya mobilya bulunur ve özellikle evde çocuklar varsa ahşabın çizilmeme ihtimali oldukça düşüktür. Fakat çok değerli olan ahşap malzemeler yalnızca mum yardımıyla bile kurtarılabilir. Yapılması gereken tek şey, çizik olan yere mumla dolgu yapmak ve üzerini ahşap boyası ile boyamaktır.

Evde en çok kullanılan metal çatal bıçak takımları zamanla eskiyip, ilk günkü parlaklarını kaybedebilir. Bunu geçirmek ve eski haline dönmesini sağlamak için, ılık su ve sirkeli karışımın içinde 1 saat bekletilmelidir.

pratik temizlik

pratik temizlik

Buzdolabında, yemeklerden dolayı oluşan kötü kokuları önlemek için bir pamuğa vanilya sürülmeli ve pamuk, buzdolabının bir köşesine koyulmalı.

Özellikle kışın kalorifer veya sobadan dolayı camlarda oluşan buharı önlemek için, ılık suyun içine bir miktar tuz koyulmalı ve bu suyla camlar silinmelidir.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir