Havanızı Filtreleyen 5 Güzel Ev Bitkisi

Yeşillikler ev için bir zorunluluktur, onlar sadece yaşam alanınızı güzelleştirmekle kalmazlar, havayı filtreleyip formaldehit, benzin ve amonyak gibi zararlı kimyasalları yok ederler. Ayrıca hastalıkların yayılmasını önleyerek daha sağlıklı bir çevreyi geliştirirler. Bir bitki edinmeye karar verdiğinizde, tüm bu nitelikleri sağlayan sağlıklı bitkileri hedeflemek, evinize hoş bir nefes ekleyecektir. İşte, herhangi bir ev için en güzel ve faydalı 13 ev bitkisi:

1- Aloe: Sahilde, yamaçlarda ya da güneşin parladığı herhangi bir yerde zaman geçiren herkes bunu el altında tutmalıdır. Aloe bitkileri, sayısız faydaları yanında yaralı cildi tedavi etmek için kullanılabilen iç jöle ile tamamen tıbbidır.

2- Peace Lily: En iyi filtrasyon tesislerinden biri olan Peace Lily (Barış Zambağı), çok fazla emek, ilgi veya gübre gerektirmeden çiçekler sunacak birkaç bitkiden biri, evin her köşesine mutlu bir şekilde dağılmış olabilir.

peace lily

peace lily

3- Snake  Plant (Kılıç Çiçeği): Güzel bir yatak odasına ek olarak, Snake Plant’in cazibesi sadece görünümü değil, gün boyu oksijen üretiyor ve gece karbon dioksitleri filtreliyor. Sadece hafif bir ışığa ihtiyaç duyar, bu nedenle geceleri bir miktar ekstra hava için uyuduğunuz mekanı temizlemekte harika bir bitkidir.

4- Maranta: Büyük, damarlı yaprakları, oda havasını temizleme açısından olduğu kadar, her tür Maranta bitkisinin popüler olmasını sağlar, çünkü dekorasyondan uzaklaşmayan bir renk katar ve her mekana çabasız bir şıklık sağlar.

maranta

maranta

5- Spider Plant: Örümcek bitkisi, çizgili yapraklar ve kabarık görünümleri ile eğlenceli ve dekoratiftir. Aynı zamanda karbonmonoksit filtrelizasyon sorununuzda ölümcül seviyelerin azaltılmasını sağlar ve evinizde bir kötü atmosfer sorunu varsa onu güzelden gerekliye doğru iter.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir