Hanımlar İşkolik Kocalarına Nasıl Davranmalıdır?

Bir erkeğin işine bağlı olması son derece olumlu bir özelliktir. Ancak işini hayatının merkezi haline getirmişse, bundan dolayı karısı ve çocuklarına zaman ayırmıyor ve onlarla yeterince ilgilenmiyorsa bu kesinlikle hoş karşılanmaz. Yapılan araştırmalar işkoliklerin evliliklerinin daha sık boşanmayla sonuçlandığını ortaya koyuyor. Ancak siz biraz anlayış göstererek ve işkolik kocanızı yumuşak bir şekilde yönlendirerek bu sorunu aşabilirsiniz.

iş

Bu Durumdaki Hanımlara Öneriler

Kocanız işkolikse, ailenin ev hayatında ve sosyal ilişkilerinde size daha çok görev düşecektir. Bu durumda eşinizin bütün sorumluluklarını üstlenerek onun işine daha çok yoğunlaşmasına neden olabilirsiniz. Çocuğunuzla sürekli yanlız kalmak ve tüm aile organizasyonlarını tek başınıza yapmak istemiyorsanız eşinizin sorumluluklarını üstlenmeyin.

Sürekli şikeyet etmeyin. Yapıcı olun. Eşinize çok çalıştığını, dinlenmeyi hakettiğini ve rahatlaması gerektiğini anlatın. Onu özlediğinizi ve birlikte daha çok vakit geçirmek istediğinizi söyleyin.

işkolik

işkolik

Kocanızın uğraştığı iş hakkında bilgiler edinin. Onunla işi hakkında konuşmalısınız. Detayları öğrendikçe birlikte konuşabileceğiniz konu malzemeleri edinmiş olursunuz.

Kendinizi asla ihmal etmeyin. Sosyal hayatınıza ve hobilerinize odaklanarak bu konudan siz de bazen sıyrılın.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir