Hangi Programlar İle Veri Kurtarılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber artık bilgiler dijital ortamlarda kaydedilmeye başladı. Fotoğraflar, yazılar, müzikler bilgisayar, tablet, cep telefonlarında bulunuyor ama herhangi bir nedenle bu bilgilerin kaybolması durumunda ise yapılan işleme veri kurtarma deniliyor.

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Veri kurtarma konusunda iki temel yöntem izlenebilir. Bunlardan ilki herkesin tahmin edebileceği üzere bu alanda uzman, kendini kanıtlamış bir bilgisayar firmasına giderek verilerin kurtarılmasını istemek. Diğer bir yöntem ise veri kurtarma yazılımı satın alarak veri kurtarma işlemini kendinizin gerçekleştirmesi. Bu anlamda belirtebileceğimiz en önemli yazılım ise Türkiye’deki ilk veri kurtarma yazılımı olan Tahlis.

İyi Bir Veri Kurtarma Yazılımı Nasıl Olmalı?

Bu konuda en kabaca söylenebilecek olanlar ana hatları ile şunlar:

  • Kullanımı oldukça basit ve kolay olmalı
  • Farklı işletim sistemlerini tek programda desteklemeli
  • Farklı ortamlar için veri kurtarma seçenekleri olmalı
  • Her türlü duruma karşı Raid kurtarma özelliği bulunabilmeli
  • Teknik destek hizmeti konusunda sorun yaşanmamalı
  • Fiyat açısından kişilerin bütçesini yormamalı ve ekonomik olmalı.

Veri Kurtarma İçin Doğru Yazılım

Veri kurtarma konusunda hiç şüphe yok ki birçok firma ve yazılım firmasından yararlanabilirsiniz ama içlerinde birisi var ki açık ara öne çıkıyor. Veri kurtarma yazılımı deyince öne çıkan firmanın adı Tahlis. Nitekim kurumun https://www.tahlis.com sitesine girip, gerekli incelemeyi yaptığınızda siz de ne demek istenildiğini anlayacak ve gönül rahatlığı ile ilgili yazılımı alıp, tüm kaybettiğiniz verileri fire vermeden kurtarabileceksiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir