Hamilelikte Özellikle Nelere Dikkat Edilmeli?

Hamilelik anne adayları için oldukça keyifli bir süreç olup bu dönemde özellikle bazı şeylere dikkat edilmesi gerekiyor. Hamileliğin etkisi ile çift kişilik beslenme moduna giren anne adayları maalesef alınan fazla kilolar ile sıkıntı yaşayabiliyor. Bu sebepten dolayı egzersizler, beslenme ve giyime dikkat etmek gerekiyor.

gebelikte giyim

gebelikte giyim

Giyim ve Egzersizler

Hamilik dönemine giren anne adayının ani kilo alımı sonucu daralan kıyafetlerini kesinlikle kullanmaması gerekir. Bunun yanı sıra egzersizler önerilen hareketler ile devam edilip asla hamilelik önceki dönemde uygulanan egzersiz programları uygulanmaması konusunda dikkat edilmelidir. Eğer mümkün ise egzersizlerinizde profesyonel destek almanız önerilir.

hamile pilatesi

hamile pilatesi

Beslenme

Hamilelik döneminde bunların yanı sıra asitli içecekler, kahve, sigara, alkol, çay, bitki çayları, bol şekerli tatlılar, fazla tuzlu gıdalar, işlenmiş gıdalardan uzak durulması önemlidir.

gebelikte beslenme

gebelikte beslenme

Aşırı Sıcak Ortamlarda Bulunmayın!

Beslenme, giyim ve egzersizlere ayrıca eklenecek olan ise aşırı sıcak olan ortamlardan uzak durulmasıdır. Bu ortamlar olarak sayılabilecekler ise sauna, hamam, kaplıcalardır. Gebelikte fazla güneşlenmek de zararlıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir