Hamilelik Sonrasında Estetik Yapılabilir Mi?

Anne olmak, Dünya’nın en güzel duygusu olsa da doğum sonrasında oluşan kilolar ve bunun bir getirisi olan çatlaklar, henüz yeni anne olan kadınların kilo vermek için sürekli çabalamalarına ve bu konuda başarısız olanların ise mutsuz olmasına yol aşıyor.

hamilelik sonrası

hamilelik sonrası

Üstelik kilolar, annenin psikolojisini etkilediği gibi, sağlığı ve cinsel yaşamı üzerinde de olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Neyse ki hamilelik sonrası estetik operasyonları sayesinde bu gibi durumların önüne geçmek, artık gelişen teknolojiler ve cerrahi sistemleri sayesinde mümkün.

Hamilelik Sonrası Estetik Operasyonları

Hamilelik sonrası alınan kilolar için bazıları, yalnızca diyet ve spor yoluyla fazlalıklarından kurtulmayı başarabilse de bazı kadınlarda durum böyle olmuyor ve doğum sonrasında birçok farklı estetik yöntemine başvuruyorlar. Bu operasyonlar arasından en çok tercih edilenlerden biri de Liposuction işlemi denilen yağ aldırma.

hamilelik sonrası estetik

hamilelik sonrası estetik

Yağ aldırma ameliyatı, kişinin kilo vermesine yardımcı olmaz. Yalnızca verilen kilolar sonrasında sarkan vücudu toparlamak ve sıkılaştırmak için uygulanır. Uygulandığı bölgeler; bacaklar, karın, bel, basenler, kollar, göğüs kısmı, boyun ve gıdıktır.

hamilelik sonrası estetik yapılır mı

hamilelik sonrası estetik yapılır mı

Ayrıca hamilelik sonrası sarkan karın bölgesi için de karın gerdirme estetiği uygulanır. En çok tercih edilen operasyonlardan biri olan karın gerdirme estetiği, yalnızca görünüm amacıyla değil, doğumdan dolayı zarar gören karın kasları için de uygulanır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir