Hamilelik Belirtileri

Bayanlar için büyük sürprizlerden biri de hamile olduğunu anlamaktır. Hamilelik belirtileri ne zaman başlar en çok merak edilen bir sorudur. Belirtiler ilk haftalardan itibaren kendini hissettirir. Âdetin gecikmesi ilk belirtiler arasındadır. Adet azalır ya da çok az olur. Göğüslerin dolgunluğu artar ve meme ucu koyu renge bürünür. Meme başlarında karıncalanmalar hissedilmeye başlanır.

Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

Hamilelik Belirtileri Nelerdir ve Nasıl Anlaşılır

Karın kısmı özellikle alt kısmında şişkinlikler yaşanmaya başlar. Kusmalar ve bulantılar başladığı için bayanlar rahatsız olabilir. Baş dönmesi ile birlikte halsizlikler görülür vce uyku halleri belirir. Sık idrara çıkma ise hamileliğin önemli belirtisidir. Vajina salgısı arttığı için hamile oluşumu başlamış olur.

Mide bulantısı

Mide bulantısı

Hamilelik belirtilerinde kişiler idrar tahlili ya da kan tahlili ile gerçek hamile kalıp kalmadığını öğrenir. Belirtiler sizlere ilk oluşumun habercisidir. Doktorunuz testi yaptığı zaman gerçek hamileliğiniz de anlaşılır. Süreç içerisinde sizler kendinizi iyi gözlemlemelisiniz. Hamilelik belirtilerinden ilk olarak âdetin kesilmesi hamile olduğunuzun ilk işareti olabilir. Bulguların hepsi bir anda görülmeyebilir. Hamilelik belirtileri test ile kesinleşmiş olur.

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir