Hamileliğinizin Son Anına Kadar Egzersiz Yapabilirsiniz

Spor hayatımızın her alanında olması gereken ve sağlıklı yaşamın bir parçası olan önemli bir kavramdır. Sporu bir yaşam biçimi haline getiren insanların her durumda sporu yapmayı ihmal etmediklerini görebilirsiniz.

hamilelikte egzersiz

hamilelikte egzersiz

Yüzme, Pilates ve Yürüyüş Rahatlıkla Yapabileceğiniz Sporlardandır

Bazı insanların hamilelik ile birlikte sporun biteceğini düşünmesine karşın uzmanlar bunun tam tersine söylüyor. Hamileliğinizin son anlarına kadar egzersizlerinizi yapabileceğinizi söyleyen uzmanlar bu konuda dikkatli olmanız gerektiğini de belirtiyor. Evet, yürüyüş birçok hamile bayanın bu süreçte yaptığı en geçerli spordur ancak yürüyüşün dışında da yapabileceğiniz farklı egzersizler de vardır.

egzersiz hareketleri

egzersiz hareketleri

Mesela birçok hamilenin bilmediği kegel egzersizi bu dönemde yapılabilecek en etkili egzersizlerdendir ve bir nevi doğum anına yapacağınız yatırımdır. Çünkü pelvik kasları üzerinden yapılan bu egzersiz ile doğum için kaslarınızı güçlendirmiş olursunuz. Bunun yanı sıra tüm vücudu çalıştıran yüzme de bu dönemde size çok faydalı olabilecek bir egzersizdir. Ayrıca son yılların en trend sporu olan pilatese hamileliğinizde de devam edebilir ve hamilelik boyunca zayıflayan sırt ve bel kaslarınızı yeniden güçlendirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir