Hamileler Ara Öğünlerde Ne Yemelidir?

Hamile bayanlar her daim yediklerine ve içtiklerine dikkat ederler. Hatta bazı anne adayları saati saatine öğünlerini aksatmadan yerler.hamile

Peki, bu öğünlerde neler yiyorlar? Her öğünde masaya oturup yemek yemek mi gerekir yoksa atıştırmalıklarla geçiştirmek mi gerekir? Bu konuda en doğru bilgiyi takibinde olduğunuz doğum doktorunuzdan alacaksınızdır.

Meyve, Yoğurt ve Ceviz Ara Öğünlerin Vazgeçilmezidir

Anne adaylarının endişeleri bir türlü bitmek bilmez ve bu endişeler hamileliklerinde her ay geçtikçe daha da katlanır. Bunlardan biri de ne yiyip ne yemeyecekleri konusundadır. Özellikle ara öğünler anne adaylarının akıllarını daha fazla karıştırıyor. Bu konuda öncelikli olarak bilinmesi gereken ara öğünlerin hafif gıdalar ile geçiştirilmesi gerektiğidir. Mesela bu bir yoğurt olabilir ya da meyve hatta meyveli yoğurdunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.

ceviz

ceviz

Bunun dışında bebeğinizin beyin gelişimi için son derece önemli olan cevizi de ara öğünlerinize mutlaka dâhil etmelisiniz. Tabi bunu zaman zaman çiğ badem ve fındık ile de zenginleştirebilirsiniz. Değişiklik olsun isterseniz yanlarında içecek olarak süt, ayran ya da kendi sıktığınız taze meyve sularını da tüketebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir