Hacamat Tedavisi

Halk arasında oldukça yaygın olarak kullanılan ve beş bin yıldan beri uygulanan, tedavi yöntemleri arasında yer alır. Birçok medeniyette, bu tedavi yöntemi, sıklıkla kullanılıyordu.

Organların hücresel düzeyde etkilenmesi, birçok hastalığında sebepleri arasında sayılıyor. Vücuttaki düzenin bozulması, hücresel anlamda bozulma ile aynı sebeplere dayanıyor. Hücresel anlamda enerji akışının bozulması, hacamat yöntemi ile giderilebiliyor. Bu yöntemde hastalıklı olan bölge temizleniyor.

Vücuttaki enerji akışının kilitlenmesi, birçok hastalığında ortaya çıkmasına neden oluyor. Aynı akapunktur mantığında olduğu gibi, hacamat tedavisinde de vücutta bulunan belli noktalar uyarılıyor ve temizleniyor.

Bu tedaviden sonra, hücresel düzeyde enerji akışı yeniden düzenli bir hale geliyor ve hastalıkların iyileşme süreçlerini hızlandırıyor.

Hacamat Yöntemleri

Kullanılan birçok tedavi yönteminin ortak amacı, hücreler arasında enerji akışını sağlayan, kılcal damarların akışkanlık düzeyinin artırılmasıdır. Kılcal damarlarda biriken toksin maddeler, zamanla bu damarların tıkanmasına ve beraberinde, birçok hastalığın ortaya çıkmasına neden oluyor.

hacamat

hacamat

Bu yöntemden sonra; vücutta tıkanıklıktan dolayı meydana gelen ağrılar gideriliyor. Ağrı algılama eşiği düzeyini artırdığından, küçük düzeyde olan ağrılar hissedilmiyor.

Akapunktur tedavisinde olduğu gibi, sakinleştirici ve huzur verici bir etkiye sahiptir. Bu yöntem ile uyarılan vücutta, endorfin, seratonin ve dopamin gibi hormonlar salgılanıyor. Bilindiği üzere bu hormonlar, vücutta mutluluk hormonu olarak biliniyor.

Otonom sinir sistemi, vücudun dengesini sağlayan sinir sistemidir. Bu tedavi bir anlamda, vücudun dengesini kazanmasını sağlıyor.

http://www.aliakben.com/hacamat/

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir