Güneş ile Şarj Edilebilen ve 9 Gün Dayanabilen Batarya İcat Edildi

Cep telefonu, diğerlerinden daha fazla vakit geçirdiğimiz şeydir ve en iyi arkadaşınızdır, belki de o olmadan nasıl yaşarız hiç bilemiyoruz. Ancak, malum ki tüm telefonların aşağı yukarı sorunu ortaktır; hemen şarjları bitiverir. Şimdi, bu batarya sorunumuz sona eriyor.

batarya

batarya

Aslında pek çok pil iyileştirmeleri mevcut ancak SolarJuice 26.800mAh Harici Güneş Pili, hepsini geride bırakıyor. Tek şarjla 9 gün boyunca pil derdiniz kalmıyor. En güzel tarafı da bir elektrik prizine ihtiyacınızın olmaması; SolarJuice güneş olan her yerde şarj edilebilir.

SolarJuice 26.800mAh Harici Güneş Pili Özellikleri ve Fiyatı

Birçok rakibinin aksine, bu harici batarya yalnızca güneş üzerinden şarj ediliyor ve bir iPhone 7 Plus’ı şarj etmek için dokuz kat daha fazla yeterli gücü bulunduruyor. Yani, 1 haftadan fazla sürede en sevdiğiniz oyununuzu oynayabilir, şarj derdiniz olmadan her yere seyahat edebilirsiniz.

güneş enerjisi

güneş enerjisi

SolarJuice Güneş bataryasının 2 normal USB portu, bir USB-C portu ve bir micro-USB portu var ve aynı anda birden fazla cihazı şarj edebiliyor. Ayrıca bu pil de süper hardcore özellikler mevcut; su, yağmur geçirmiyor, toza-kire ve darbelere dayanıklı, bu nedenle seyahat, kamp ve diğer açık hava aktiviteleri için mükemmel. Dört değişik (maksimum parlaklık, düşük parlaklık, flaş ve SOS) moda sahip dâhili bir el feneri bile var.

Dahili güneş teknolojisi ile üretilen SolarJuice, harika değil mi? Yakında yaygınlaşmasını beklediğimiz bu özel cihazı, henüz Türkiye’de bulmanız (hatta dünyada bulmanız) zor. Ancak mashable.com web sitesinde 46,99$ satış fiyatı ile satılıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir