Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli?

Yaz aylarının gelmesiyle güneş daha fazla hissedilir oldu. Hem sıcaklığa hem de ışınlara daha fazla maruz kalmak güneş ışınlarından korunma ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Güneş ışınlarının en çok yorduğu organ olan gözleri korumak yaz aylarında daha önemli hale geliyor. Bunun için en iyi yol mutlaka güneş gözlüğü kullanmaktır.

güneş gözlüğü

güneş gözlüğü

Yüz Tipine Uygun Gözlükler Tarzı da Yansıtır

Sağlık açısından en uygun gözlüğün seçiminden sonra sıra yüz tipine göre seçime gelir. Yüze yakışan bir güneş gözlüğü seçmek şıklığı ve zarifliği arttırır ve kullanıcının tarzını ortaya koyar. En doğru seçim yüz tipine göre seçimdir.Yuvarlak, kare, oval ve uzun yüz tipine göre en uygun gözlüğün seçilmesi gerekir. Yuvarlak yüz tipine sahip olanları keskin ya da yuvarlak köşeli gözlükler tercih etmesi yüzü daha zayıf ve uzun göstermesi açısından önemlidir.

2015 güneş gözlüğü

2015 güneş gözlüğü

Kare yüz hatlara sahip olanların hatlarını yumuşatmak adına yuvarlak gözlüklerden yana tercih kullanması gerekir. Oval yüzler hemen her modeli rahatlıkla taşıyacak yüzler olup böyle bir yüze sahip olanlar her model gözlüğü seçebilirler. Uzun yüzlü olanlar ise hem yuvarlak hem de büyük gözlükler tercih ederek yüzlerine hacim katabilirler.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir