Göz Altı Morlukları Doğal Yoldan Nasıl Geçer?

Kent yaşamının en olumsuz etkilerinden biri, ne yazık ki cilt üzerinde oluyor. Gerek iş hayatında yaşanan stres ve yorgunluk nedeniyle, gerekse sağlıksız beslenme ya da genetik nedenler yüzünden birçok insanın göz altında morluklar oluşuyor. Nahoş ve hastalıklı bir görüntü oluşturan bu morluklar, bazen makyajla da kapanmayabiliyor.

bakım

bakım

Aslında bugün göz altı morlukları için çok sayıda kozmetik ürün mevcut. Bazı ürünler bu morlukları ortadan kaldırabiliyor, bazıları ise kullanıcısını hiç memnun etmiyor. Belki de bu nedenle pek çok kadın, göz altı morluklarını ortadan kaldırmak için bitkisel çözümlere başvuruyor.

Göz Altı Bakımı

Göz altı morluklarını gidermek için sadece bir tane salatalık, bir rende ve bir buzdolabı yeterli. Sizin yapmanız gereken şey, bu salatalığı kabuğuyla birlikte rendeleyip buzluk kabında dondurmak. Donduktan sonra ise 3-5 dakika boyunca bu buz küpünü göz çevrenizde gezdirerek uygulamalısınız.

göz altı morlukları

göz altı morlukları

Yani sabit şekilde tek bölgede bekletmeden ve bastırmadan göz altınızda ve çevresinde bu buzu dolaştırın. Bu yöntemi haftada birkaç kez uyguladığınızda, bir süre sonra göz altı morluklarınızda gerileme olduğunuz fark edeceksiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir