Gizli Şekerin Belirtileri

Şeker hastalığından bir önceki safha olan gizli şeker, tespit edilmesi zor ve tehlikeli bir hastalıktır. Bu yüzden gizli şeker konusunda bilgili olunmalı ve belirtiler görüldüğü takdirde en kısa sürede bir uzmana gidilmelidir. İşte gizli şekerin belirtileri…

gizli şeker

gizli şeker

Gizli Şeker Olasılığı, Şeker Hastalığının Habercisidir

Sürekli tatlı yeme isteği, özellikle kadınlarda görülür ve bu normal bir durummuş gibi davranılır. Fakat cinsiyet ya da yaş fark etmeksizin gizli şekerin en büyük belirtilerinden biri budur.

Sık sık aşırı derece kilo alıp verme, aniden acıkma, gündüzleri halsizlik hissetme ve sürekli bir uyuma isteğinin olması de en çok görülen semptomlar arasındadır.

şeker hastalığı

şeker hastalığı

Gizli şekeri olan hastalar, özellikle geceleri sık sık terleme sorunu yaşar ve bundan dolayı uyku problemi çekerler. Aynı zamanda sık sık yaşanan bu rahatsızlıklar, psikolojik sıkıntılara da sebep olur.

Gizli şeker hastalığının en büyük özelliği, kendini özellikle gece saatlerinde göstermesidir. Eğer kişi; geceleri uykusuzluk, terleme ve sık sık idrara çıkma problemi yaşıyorsa veya çok fazla susuyorsa şeker hastalığı olabileceği şüphesiyle mutlaka doktora gitmelidir. Bu önlem sayesinde, gizli şeker hastalığı tespit edilebilir ve şeker hastalığı için gerekli önlemler alınabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir