Gebelikte Su

Gebelikte yeterli miktarda su alımı anne ve bebeğin sağlığı açısından çok önemlidir. Anne adayları hamilelik süresince yeterli miktarda su almadıklarında kabızlık sorunları ile karşılaşırlar. Dengeli içilen su ile idrar yolları problemleri de azaltılır.

su tüketimi

su tüketimi

Gebelikte Su Tüketimi ve Faydaları

Gebelik süresince ciltle kuruma ve karında belirli çatlaklıklar görülür. Su alımının düzenli olmasıyla bu tarz şikâyetlerin önüne geçersiniz. Yetersiz su alımı çoğu zaman erken doğumlara da neden olur. Yeterli miktarda alınan su bebek için de birçok fayda taşır. Su eksikliği durumlarında damardan sıvı takviyesi çoğu kez yapılır.

gebelikte su tüketimi

gebelikte su tüketimi

Gebelik süresince anne adayları doğal suları kullanmalıdır. Musluk suları kesinlikle önerilmez. Maden suyunu fazla tüketmek de ödem ile tansiyonun yükselmesine neden olabilir. Meyve suları doğal şekilde sıkılmış olmalıdır. Musluk suyu içmek durumunda kalırsanız yapacağınız suyu musluktan 5 dakika kadar akıtmanızdır. Suyu kaynatıp soğutarak içmeniz önerilir. Anne adaylarının gün içerisinde 8 ya da 10 su bardağı su içmeleri tavsiye edilir. Su özellikle ödem atılmasında çok faydalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir