Gebelikte Seyahate Çıkmaktan Çekinmeyin

9 ay 10 gün serüven de kimi anne adaylarının gebelik süreçleri yaz dönemine denk gelmektedir. Özellikle çok sıcak olan yaz aylarında hamilelik anne adayların oldukça zorlamakta. Sıcak ve vücudun ağırlaşması sebebi ile ruhsal bunalımlar ve sağlık sorunları ile karşılaşılabilir. Biraz olsun rahatlayıp kafanızı dağıtmanızı sağlayacak olan kısa süreli tatiller ise anne adaylarının en çok tercih ettiği etkenlerden birisidir.

Gebelikte seyahat

Gebelikte seyahat

Ancak hamileliğiniz süresi boyunca seyahatlerinize çok dikkat etmelisiniz. Özellikle hamileliğinizin ilk aylarında iseniz düşük tehlikesi yaratabilecek yolculuklardan uzak durmanız uzmanlar tarafında önerilir.

Gebelikte Tatilinizi Doyasıya Yaşamak İçin

Aileyle Tatil

Aileyle Tatil

2.haftadan sonra bebeğin anne karnındaki hacmi artar ve anne adayına binen yük sayısı bir hayli fazlalaşır. Sarsıntılı araba yolculukları doğum pozisyonuna yavaş yavaş yerleşen minik bebeği harekete geçirerek erken doğumlara neden olabilir. Tatilde ise güneşin ışınlarının dik geldiği saatler içerisinde denize ve havuza girmekten mutlaka kaçınmalısınız. Teninize süreceğiniz kremler için ise mutlaka doktorunuzun fikrini almalı, bronzlaşmak için yanlış uygulamalar yapmamalısınız. Gebelik süreniz boyunca tatile çıkmadan önce mutlaka doktorunuzla durum değerlendirmesi yapmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir