Facebook’a Reklam Vermek

Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook, insanlara ulaşmanın en kolay yollarından biri ve özellikle ticaret yapanlar için bulunmaz bir nimet. Çünkü bu platform sayesinde gayet uygun reklam ücretleriyle milyonlarca insana ulaşmak oldukça kolay. Bu sebeple Facebook, son yıllarda internet reklamcılığı alanında en çok tercih edilen platformlardan biri.

facebook

facebook

Facebook’a Reklam Vermenin Faydaları

Facebook reklamcılığının özelliği, reklam için belli bir hedef kitlenin seçilmesi ve reklamı vermek isteyen şirket ya da şahısların reklamın tüm detaylarını gayet uygun bir fiyata belirleyebilmesidir.

Facebook’a verilen reklamlar alakasız yerler gitmez. Facebook’un profil filtreleri sayesinde reklamın hitap ettiği hedef kitle, üyelerin tercihlerine, daha önce baktığı uygulamalara, kişisel bilgileri ve hatta paylaşımlarına göre bile belirlenir ve reklam o kişilerin sayfalarında görünür.

facebookta reklam

facebookta reklam

Çoğu yerde reklam verirken belirli bir kelime sayısı olur ve bu kısıtlama, reklamı vermek isteyen i-kişinin işini zorlaştırır. Fakat Facebook’a reklam verirken daha özgür bir ortam sağlanır ve böylece daha sağlam bir reklam oluşturulabilir.

Facebook’un sağladığı en büyük faydalardan biri de eğer bir kullanıcı şirketin reklamını görüp, sayfasını beğenmişse; bu hareket o kişinin sayfasında görünür ve arkadaş olduğu kişiler bunu görüp merak ederek şirketin sayfasına bakmak isteyebilirler. Yani Facebook’a verilen bir reklam sayesinde, sayfayı bir kişinin bile beğenmesi büyük bir etkileşim yaratır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir