Evliliğe Dair

Evlilik terapisi nedir diye soracak olursanız, çiftler arasında geçen tartışmalar, anlaşmazlıklar ya da gerginlikler sonucu meydana gelen soğuk havayı dağıtmak, birbirlerine daha olumlu, daha ılımlı yaklaşmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş bir danışmanlık hizmeti şeklinde cevap verilebilir.

evlilik terapisi

evlilik terapisi

Evlilik Terapisi Yararları Var Mıdır?

Çiftler genellikle evliliklerinin ilk 5 yılı anlaşma konusunda sıkıntı yaşamasalar da sonraki dönemlerde yaşın da ilerlemesi sonucunda bir takım problemleri gün yüzüne çıkarmada gecikmiyor, tereddüt etmez hale geliyorlar. Evlilik terapisi söz konusu olduğu zaman pek yanaşmayan taraf genelde erkekler oluyor fakat gittikten sonra fikirleri değişiyor. Evlilik terapisi nasıl yapılır denildiğinde bir terapistin temel amacı ilişkideki sorunu çıkaran kişiyi yani hatalı tarafı bulmak değil,  kişilerin o anki çatışmaya neden girmek mecburiyetinde hissettikleri ve bunun yanında ne anlatmak istediklerini çözmektir. Bu doğrultuda yapılan her terapide hemen hemen %100 başarı sağlamak mümkün görünüyor.

Bu işe gönlünü vermiş, yılların tecrübesi ve deneyimi ile birlikte sizlere kaliteli hizmet sunabilmek için çalışmalarını daha da detaylı sürdüren Pakua Psikoloji’yi ziyaret etmekten çekinmeyin. Gelip gördüğünüz zaman evliliğiniz kurtulacak, hayata daha pozitif bakacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.