Evde Kolaylıkla Yetiştirebileceğiniz Bitkiler

Evde çiçek yetiştirmek isteyenler çiçeklerin gün ışığı ihtiyacı, sulanması ve daha birçok sebepten dolayı birçok bitkiye yer veremiyorlar. Fakat bazı bitkiler özellikle karanlığı sevip evde yetiştirilmeye oldukça uygundur. Muhteşem çiçekleri ve yaprakları ile dikkat çeken bu bitkileri salonunuzda yer verebilir ya da evinizin birçok farklı alanından doğa temasını yakalayabilirsiniz.

Paşa Kılıcı

Paça Kılıcı olarak adlandırılan ve neredeyse hiçbir bakım istemeyen bu bitki gün ışığı aldığı zaman hemen büyümesine karşın ev gibi ortamlarda gün ışığı almayan alanlarda oldukça az büyür. Oturma odanızda sehpa üstünde, salonunuz bir köşesinde, hol ya da antre gibi alanlarda şık bir saksı ile bu bitkiye yer açabilirsiniz.

paşa kılıcı

paşa kılıcı

Barış Çiçeği

Muhteşem görüntüsü ile dikkat çeken Barış Çiçeği, göz alıcı yaprakları ve beyaz çiçekleri ile hem sizi hem de misafirlerinizi büyüleyecektir. Sulanmayı çok istemeyen ve karanlıkta olmaktan hoşlanan bu çiçek sürekli çiçek bakımına zaman ayıramayan kişiler için oldukça uygundur.

Utanç Çiçeği

Olağanüstü çiçeği ile dikkatleri üstünde toplayan Utanç Çiçeği tropikal bir bitki olup özellikle nemli alanları sever. Bu çiçeğin bir diğer özelliği ise yapay ışıktan hoşlanmasıdır.

Philodendron Bitkisi

Evinizin havasını temizleyecek olan bir bitki arzu ediyorsanız Philodendron bitkisi tam sizin ihtiyacınızı karşılayacak olan bir çiçektir. Sarıcı özelliği bulunan bu bitki evinizin havasını temizleyerek size ferah bir alan yaratır.

Philodendron Bitkisi

Philodendron Bitkisi

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir