Estetik

Geçirilen talihsiz kazaların ya da önemli hastalıkların sonucu olarak vücudun gereken kısımlarında estetik yapılmasının yanında uzun bir süredi inasanların keyfi nedenlerle de estetik yaptırdığını biliyoruz, görüyoruz. Güzellik kaygısıyla estetik için başvurulan konular şunlardır :

estetik

estetik

Yayvan burun kanatlarını yukarı doğru çektirme, kırışan yüze doku transferi, kalçalardan vakumla yağ aldırma, dize estetik yaptırma, burun düzelttirme, gıdı aldırma, tombul yanakları incelttirme, silikonlu protez taktı- rarak dudak veya meme büyültme veya meme küçültme, meme dikleştirme, kulak küçültme veya kepçe kulak durumunu düzeltme, estetik karın germe (abdominoplasti), liposuction (estetik yağ alınması), yağ injeksiyonu, yüz germe (face-lift), kaş kaldırma, göz kapağı estetiği (blefaroplasti), çene estetikleri ve botoks.

Estetik Yaptırmanın Riskleri Nelerdir?

Estetik kişilerin talebi üzerine hastanelerde alanında uzman doktorlar tarafından yapılıyor. Ancak Fiyatları estetik yaptırmak isteyen bir çok insana göre yüksek olduğundan uygun fiyatlı ama güvenilir olmayan yerlerde, konu üzerinde yeterince bilgi sahibi olmayan kişilere de estetik için başvurulduğuna rastlıyoruz.

estetik nedir

estetik nedir

Estetik yaptırmak ciddi bir meseledir, vücudun her hangi bir bölümünde yapılacak olan en ufak bir değişikliğin diğer parçalarını da etkiler. Dolayısıyla gerçekten güvenilir bir doktor değilse, fiyata aldanılarak estetik yaptırmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Bunula birlikte, estetik yaptırmada önemli olan bireyin istekleridir. Estetik yaptıracak kişinin bu konuda kesin karar vermesi gerekir. Bireyin kendini net ve doğru ifade edebilmesi gerekir. Eğer doktor ve hasta arasında iletişimsizlik olursa estetik hayalrıklığı ile sonuçlanarak kişilerde ruhsal problemlere yol açabilir.

estetik yaptırmak

estetik yaptırmak

Ayrıca estetik konusu ne olursa olsun birden fazla doktor ile görüşülüp bu estetiğin yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi, yapılması durumunda en doğru doktor ile çalışılması en doğru olanıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir