Esmer makyajı nasıl yapılır?

Dünya üzerindeki kadınlığın çoğunluğu makyaj yapmayı ve makyaj malzemesi koleksiyonu oluşturmayı sevmektedir. Bir sanat dalı haline gelen makyaj, ışık oyunları ve vurgulamalarla harika sonuçlar elde etmektedir. Yapılan makyajın güzel durması makyaj malzemelerinin kalitesi kadar sizin saç ve ten renginizle de yakından alakalıdır. Açık tenli ve saçlı olanlarda yapılan makyaj ile esmerlerde yapılan aynı makyaj daha farklı görünmektedir. Bu nedenden dolayı ten renginize uygun yaptığınız makyaj sizleri daha iyi ve cildinizi daha sağlıklı gösterecektir.

Esmer tenli kadınlar, tenlerine uygun seçecekleri makyaj malzemeleri sayesinde yüz hatlarını daha belirginleştirecek ve bu sayede yaptıkları makyaj soluk durmayacaktır. Esmer kadınların makyaj yaparken en dikkat etmesi gereken nokta kesinlikle ten rengine uygun fondöten seçimidir. Bu nedenden dolayı fondöten seçerken doğal bir bitiş elde edebilecekleri ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir. Bu sayede doğal ve pürüzsüz bir ten elde edebilirsiniz.

esmer makyajı nasıl yapılır

Esmer tenliler için dudak rengi

Ten rengini ön plana çıkarmak isteyen kişiler için ruj kullanımı oldukça önemlidir. Esmer tenliler için en uygun dudak rengi sıcak renkler olarak bilinen tonlardır. Kırmızı renkli dudakların en çok esmerlere yakıştığına dayalı bir söylenti olsa da esmerlere en çok yakışan dudak rengi kesinlikle bordo tonlarında olan renklerdir. Esmer kadınlar özel gecelerde kırmızı ruj kullanarak ten renkleriyle harika bir uyum yakalayabilirler. Bunların dışında esmer tenliler için başta nude renkler olmak üzere, canlı turuncu ve şeftali tonları da oldukça yakışmaktadır.

Esmerlerde göz makyajı

İddialı göz makyajları hemen hemen herkesin en çok sevdiği makyaj tarzıdır. Fakat biliniyor ki bu iddialı göz makyajları en çok esmer tenli kadınlara yakışmaktadır. Göz makyajı yapılırken mutlaka göz renginize dikkat etmeli ve bu şekilde göz makyajı için uygun renkler kullanmalısınız.

Göz renginiz kahverengi ise lacivert, koyu yeşil ve şarap rengi oldukça ideal renkler arasındadır. Mavi gözlü ve esmer tene sahip olanlar için ise zümrüt yeşili ve koyu kahverengi oldukça etkili bir makyaj ortaya çıkaracaktır. Bu kişilerin göz makyajı yaparken kullanmasa daha iyi sonuçlar yakalayacağı tonlar ise mavi renk ve bunun tonlarıdır. Esmer bir tenle beraber yeşil gözlere sahipseniz amber kahvesi ve koyu yakut kırmızısı göz makyajı için oldukça etkileyici renklerdir. Bu şekillerde yapılan göz makyajları, gözlerinizi oldukça iddialı bir hale getirirken ten renginiz ile de mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir