En İlginç ve Eğlenceli Akıllı Ev Ürünü Azuma Hikari

Amazon Echo ve Google Home gibi hublar 2016’da popüler akıllı ev tasarımları idi (ve 2017’de de devam ediyor), ancak bu ürünlerden hiçbiri sizin için yapay olarak akıllı bir sanal asistan illüzyonunu tamamlamıyorsa bir başka seçenek daha var; Azuma Hikari!

Hikari, evinizde bir cam silindirde yaşayan mavi saçlı bir animasyon karakteri, akıllı ev ekipmanlarınızı kontrol edebilen, tamamen etkileşimli bir sanal kız. Dışında, sıcaklık ve hareket algılayan mikrofonlar, kameralar ve sensörler bulunuyor, bu nedenle, telefonunuzda ses olmadan, sizinle daha kişisel bir düzeyde etkileşim kurabiliyor. Bluetooth ve internete kalıcı bağlantısı var ve HDMI bağlantısını kullanarak bir TV’ye de bağlanabilir.

azuma-hikari

azuma-hikari

Yalnızlar için Azuma Hikari Ev Arkadaşı

Yüzünü ve sesini tanıyabilen Hikari sabahları sizi uyandırıyor, günün aktivitelerini doldurabiliyor, hatırlaman gereken şeyleri hatırlatıyor, hava durumu hakkında uyarıyor, işten eve döndüğünüzde ışıklarınızı açıyor, ev sistemlerinizi kontrol ediyor ve sizi karşılıyor. Bir ev arkadaşı olarak tasarlanan ve gün boyunca kontrol uygulamasındaki iletilerle onunla iletişim kurabileceğiniz sanal ev arkadaşınız Hikari (ya da ona ne isim verecekseniz) hem Android hem de iOS ile uyumlu.

hikari-azuma

hikari-azuma

Çocukların heyecanla karşılayacağı bu ilginç ve eğlenceli ürün, özellikle tek kişilik hane halkı yaşam biçiminin yaygınlaştığı dikkate alınırsa, yalnız yaşayanlar için mükemmel bir tasarım diyebiliriz. Ancak bir handikabı var, Hikari şimdilik Japonca konuşuyor. Belki de + demeliyiz, en azından biraz Japonca da öğrenmiş olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir