Düzgün Yürüyüşün Kuralları

Her insan formda ve fit bir vücuda sahip olmak ister. Bunun içinde hem beslenme programına dikkat eder hem de ekstradan spor yapar. Spor amaç ne olursa olsun her insanın yapması gereken bir şeydir. Spor denildiğinde de akla gelen en temel spor kavramı yürüyüş yapmaktır.

yürüyüş

yürüyüş

Nelerdir?

Düzgün bir yürüyüşte önceliğiniz dik durmaktır. Spor yaparken her harekette duruş önemlidir. Yürürken de dik durmanız gerekiyor. Sonrasında bakış noktanızı iyi ayarlayın ve noktayı koyduğunuz yere gözlerinizi sabitleyin. Yürüyüş boyunca aynı noktaya bakın. Bu konsantrasyonunuzu sağlayarak daha fazla mesafe kat etmenizi sağlayacaktır.

yürüyüş yapmak

yürüyüş yapmak

Bir diğer kuralda göğsünüzü kaldırmak olacaktır. Göğüs hizanızı iyi ayarlayın. Bu gücünüzü göğsünüzden almanızı sağlayacaktır. Sporda önemli olan fazla yapmak değil, doğru yapmaktır. Yürüyüşte de geçerlidir bu. Kollarınızı bükerek yürürseniz daha iyi bir tempo kazanırsınız. Yürürken kendinizi kasmayın ve omuzlarınızı da rahat bırakın. Ön bacaklarınızı düz bir şekilde tutun. Adımlarınızı düz atın. Yürüyüş önce ve sonrasında açma germe hareketleri yapın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir