Duvarları Tablolar ile Hareketlendirin

Gerek evlerde gerekse iş yerlerinde oldukça sade bir görüntüye sahip olan duvarı hareketlendirmek istedikleri zaman bunun için tablolardan yardım alıyorlar. Fakat yapılan yanlışlardan sonra ne yazık ki ortaya istenilenden çok daha farklı bir görüntü çıkabiliyor. Tabloların sıkıcı bir görünüm almasını engellemek adına ise dikkat edilmesi gereken birkaç ayrıntı bulunmakta.

dekoratif kanvas tablo

dekoratif kanvas tablo

Benzer Tablolar Bir Arada Kullanılmalı

Karışıklık bir ortamdan hoşlanmayanlar, mümkün olduğu kadar aynı renk tonlarını içerecek olan tabloları birlikte kullanmaya dikkat edebilirler. Böylece ortaya bütünleşmiş bir görüntü çıkmış olacaktır.

Monotonluktan Kurtulmak İçin

 Kimileri ise sadelikte çıkmak adına tabloları kullanmak istiyor. Böylesine bir isteğin yerine getirilmesi adına ise büyük bir tablo öncelikli olarak duvara asılmalı. Sonrasında ise büyük tablo ile aynı ölçülerdeki alanı kaplayacak küçük ebatlı tablolar seçilip asılabilir.

tablo

tablo

Çerçeve Seçimi Önemli

 Birbirine benzeye tarzdaki tabloların farklı hale gelmesinin en basit yollarından bir tanesi ise onları gerek renk gerek kalınlık gerekse malzemeleri konusunda birbiri ile benzer yönleri olmayan çerçeveler ile asmak olacak. Bu durum ile beraber mesafe ayarı sorunu ortadan kalkacak ve duvara da istenilen hareket kazandırılmış olacaktır.

Büyük Tablolara Dikkat Edin

 Birçok kişi irili ufaklı olan tabloların tamamını bir arada kullanmak istiyorlar. Fakat bunun yerine odak noktası haline getirilmek istenilen köşeye büyük boyutlara sahip tek bir tablo asılabilecektir. Fakat tablo duvar ile aynı boyutlarda olmamalı, duvarda boşluklar olmalıdır. Bu sayede tablo duvarda kaybolmamış olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir