Domates Suyu Nelere İyi Gelir?

Sebzelerimizden en değerlisi olan domates içinde bulundurduğu onlarca vitamin ve mineraller nedeniyle oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. En yararlı sebzelerden bir tanesi olan domatesin içinde magnezyum,  demir, fosfor, B6,  B2 ve B5 vitaminleri bulunur. Bu nedenle de insan sağlığına ve güzelliğine oldukça yararlı olduğu ortaya çıkmıştır.

domatesler

domatesler

Domates Suyu Mucizesi

Eğer bağışıklık sisteminin güçlenmesini istiyorsanız, görme yetisinin iyileşmesini istiyorsanız olası göz ile ilgili rahatsızlıkları önlemek ya da iyileştirmek isterseniz domates suyu içmenizi tavsiye edebiliriz.

domates suyu

domates suyu

Ayrıca içindeki vitaminler kemik ve dişlerin sağlığını da korumaya yardımcı oluyor. Yine kilo vermek ister iseniz domates suyundan faydalanabilirsiniz. Çünkü içinde bulundurduğu düşük sodyum ve yüksek lif sayesinde daha az açlık hissedersiniz.

domates suyu

domates suyu

Vücuda enerji kazandıran domates suyu antioksidanlarla dolu bir besin. Günde 1 bardak domates suyu içerseniz enerjiniz çok yüksek seviyelere çıkabilir. Ayrıca domates suyu içine bir miktar un koyup krem kıvamına getirirseniz bu karışımı yüz beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Son olarak kemik sağlığı konusunda oldukça etkilidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir