Doğurganlığı Arttırmak için Neler Yapılmalı?

Hamilelik ve doğurganlık ile alakalı olarak ciddi araştırmalar yapan uzmanlar çiftlere evliliğin ilk senesi içerisinde çocuk sahibi olmayı önermiyor. Bununla beraber geçen bir senenin sonrasında ise nasıl daha kolay hamile kalacağınıza dair belli başlı öneriler var. Öncelikli olarak sağlıklı bir bebek sahibi olmak istiyorsanız kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Özellikle dengesiz ve sağlıksız beslenmeden vazgeçerek düzenli bir besin tüketimine kendinizi adapte edin.

doğurganlığı artırmak için

doğurganlığı artırmak için

Yağlı yiyecekler, cips, asitli içecekler yerine daha çok sebze ve meyve ağırlıklı bir besin tüketim zincirine hayatınızda yer verin. Bununla birlikte fazla kilolarınızdan mümkün olduğunca çabuk kurtulun. Fazla kilolar hızlı hamile kalmanızı engelleyen en önemli etmenlerden birisidir.

doğurganlığı artırmak için neler yapılmalı

doğurganlığı artırmak için neler yapılmalı

Tütün ve Alkolden Uzak Durun

Vücuda zarar veren, hormonal dengeleri etkileyen sigara ve alkol gibi içeceklerden mümkün olduğunca uzak durun. Vücudunuz için hayati önem taşıyan vitamin ve mineralleri yok eden bu iki kötü alışkanlıktan vazgeçerek doğurganlığınızı bir kat daha arttırabilirsiniz. Stres ve sıkıntıdan uzak, yaşam kalitesi yüksek bir hayata başlayarak daha kolay çocuk sahibi olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir