Doğru Beslenin

Günümüzde birçok insan çeşitli hastalıklardan dolayı hastanelere akın ediyor. Son zamanlarda bu oranın artması uzmanlarında çeşitli araştırmalara başlamasını gerektirdi. Amerika’nın önemli üniversitelerinden birinde yapılan bu araştırma sonucunda gayet basit bir kanıya varıldı. Hastalıkları önlemek için yapılabilecek tek şey doğru beslenmektir.

kahvaltı

kahvaltı

Hastalığı Önlemek İçin

Araştırmalara göre hastalıkların ana cephesinde beslenme yatıyor. Eğer yeterli beslenmiyorsanız hastalıklara davetiye çıkarmış oluyorsunuz. Doğru beslenmek sağlıklı bir vücudun anahtarıdır. Sağlıklı vücutta sizi hastalıklardan korur. Doğru beslenmek zor bir şey değildir. Küçüklüğünüzden bu yana size şart koşulan üç öğünü sağlıklı bir şekilde idrak ederseniz amacınıza ulaşırsınız.

kahvaltı yapmak

kahvaltı yapmak

En Önemli Öğün

Bir günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Kahvaltınızı iyi bir şekilde yaparsanız güne de iyi başlarsınız. Kahvaltı masanızda kahvaltılıklarınızı kesinlikle bulundurun. Peynir, zeytin, bal gibi besinleri dilimlenmiş ekmeklerle tüketin. Yanında dudak yakmayacak sıcaklıkta bir çay ya da taze sıkılmış portakal suyu için. Öğlen yemeğini hafif tutun. Meyve ya da çorba yeterli olacaktır. Akşam yemeğinde de sebze tüketmeyi unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir