Dekorasyonda Gold Renkle Yapılan Kombinler

Hangi moda dergisine bakarsanız bakın, 2016 yılı dekorasyon önerileri arasında muhakkak gold rengine  yani altının o kendine has rengine rastlayabilirsiniz. Ama söz konusu olan altın sarısı bir renk tonu değil. Yani kimse parlaklığını fark etmeyecek.

gold renk

gold renk

Aksine gold renk yumuşak bir geçişle doğanın diğer renklerine yönelecek, işin içine kahverengi ve tonları girecek. Yani en çok parlayan renk ile mat bir renk olan toprağın o kızıl kahvesi bir şekilde bir araya gelecek. Doğal olarak bu renklere ahşap mobilya seçimi yakışır.

Göz Alıcı Bir Salonunuz Olabilir

Dekoratörler altın sarısının bu elverişli kullanımından bol bol yararlanıyorlar. Sarı renk bir kanepenin üzerine atılmış toprak rengi çizgili yastıklar, yerde doğanın renklerini taşıyan bol desenli bir kilim, gene toprak rengi düz perdeler ve ahşap aksesuarlarla süslenmiş bir salona ne dersiniz?

salon takımı

salon takımı

Arka planda ahşap masa ve sandalyeler de olabilir.Sarı rengin canlılığı işin içine girse bile diğer pastel tonlar onu dengeliyor ve böylece ortama huzur dolu bir sakinlik geliyor. Böyle kombinler yaratmak aslında zor değil.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir