Dar Pantolon Giymenin Zararları

Skinny olarak adlandırılan dar kesim pantolonlar, her ne kadar günümüzün en trend parçalarından biri olsa da rahatsızlık verici olduğu kadar, sağlık açısından da oldukça zararlı etkilere sahiptir. Fakat bu zararlı etkiler kısa sürede meydana gelmediği  ve gerçekleştiğinde ise, sebebin aslında pantolon kaynaklı olduğu bilinmediği için ciddiye alınmaz. Dolayısıyla özellikle birçok genç kadın ve erkek, ileride ciddi hastalıklarla karşılaşma riskine girer.

dar pantolon

dar pantolon

Dar pantolon, damarları sıkıştırarak onlara büyük zarar verir. Bunun sonucunda ise, kan dolaşımı yavaşlar ve bacaklarda varisler oluşur. Bu, çoğu kişiden görülebilen bir sorundur. Bunun dışında yaygın olarak kadınlarda idrar yolu iltihaplanmasına sebep olur. Hatta bu durumun ilerlemesi ileride kadınların çocuk sahibi olmasını bile zorlaştırabilir.

pantolon

pantolon

Dar Pantolonlar Nefes Almayı Engelliyor

Dar kesim pantolonlar karnı sıkıştırır ve bu, kişinin diyaframdan nefes almasına engel olur. Dolayısıyla kaliteli bir şekilde oksijen alınamaz ve vücut düzgün oksijen alamadığı için kişinin sağlığı uzun vadede tehlikeye girer.

Bunun dışında dar pantolonların karın, mide ve bağırsak bölgesini sıkıştırması gastrit, reflü ve ülser gibi hastalıklara da sebep olur.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir