Cilt Gençleştiren Besinler

Cilt güzelliğinizi elde etmek için kullandığınız ürünler dışında tükettiğiniz besinlerle de sağlıklı bir cildin sahibi olabilirsiniz. Cilt gençleştirme özelliğine sahip olan pek çok farklı besini tüketerek kısa sürede etkin sonuçları elde edebilirsiniz.

cilt gençleştirme

cilt gençleştirme

Kırmızı biber tüketmek günlük C vitamini ihtiyacınızı tamamen karşılar. Kırmızı biber ayrıca B6 vitamini de içerdiği için yüksek bir lif kaynağıdır. Kan akışınızı hızlandıran kırmızı biber daha genç görünmenizi sağlar.

cilt maskesi

cilt maskesi

Çikolata Cilde İyi Gelir mi?

Çikolata, sağlıklı cildin ihtiyacı olan yağ asitleri ve flanovoid maddelerini sizlere sağlar. Oldukça lezzetli olan bu besini cilt sağlığınız için tüketebilirsiniz. Fakat aşırı tüketmeniz durumunda kilo alma gibi bir risk olduğunu unutmamalısınız. Çikolata seçiminizi de kakao ağırlıklı üretilen bitter çikolatalardan yana yapmalısınız.

cilt bakımı

cilt bakımı

Somon, stresinizi ve gerginliğinizi üzerinizden alırken aynı zamanda cildinizin daha genç görünmesine yol açabilen bir besindir. D vitamini kaynağı olan somon, kalp hastalığı, depresyon ve kolon kanseri gibi yüksek risk taşıyan hastalıkların oluşumunu da engellemektedir. Somon, sağlıklı yaşam için uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bir besindir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir