Cilt Bakımı Ve Cilt Güzelliğinde Doğal Yağların Etkileri Nelerdir?

Güzellik, göreceli bir kavram olsa da kadınların her zaman güzelliğini korumaları, cilt ve saç bakımlarıyla birlikte başlar. Her kadın, güzel oluşunu korumak ve önem vermek istediği gibi çeşitli doğal yağlarla birlikte cildinde bakım yapar. Doğal ve bitkisel yağların bu konuda cilt bakımı açısından da katkısı oldukça yüksektir. Yağların cilt bakımında faydaları ve önemi ne kadar yüksektir, hepsini sizlerle paylaşacağız.

En çok bilinen ve tercih edilen biberiye yağıdır. Çünkü biberiye yağıyla birlikte cildinizin yaşlanmasını yavaşlatabiliyorsunuz. Antioksidan etkisi yaratacak olan biberiye yağı sayesinde siz de cildinizi her zaman temizlemek adına bu konuda tercih edebilirsiniz.

Cildin ihtiyacı olan B, E vitaminleri için jojoba yağını tercih edebilirsiniz. Cildinizin daha da güçlü kalmasını, esneklik kazanmasını sağlayan bu B ve E vitaminini içeren jojoba yağıyla beraber hem günlük kullanımlarda nemlendirici görevi görmesini sağlar hem de cildinizi güçlendirmek için tercih edebilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin Hangi Yağ Tercih Edilmeli?

Eğer cildiniz hassassa ve doğru bir yağ tercih etmek istiyorsanız, avokado yağıyla beraber cildinizi koruyun. Cildinizi emecek olan avokado yağı sayesinde tüm dış etkenlere karşı daha da parlak ve güçlü cilde sahip olabilirsiniz. Matlaşmış ciltlere birebir etki sağlayan, antioksidan açısından zengin olan avakado yağlarında aynı zamanda A ve E vitamini bulunur.

Eğer siz de “cildim çok kuru ne yapabilirim?” diyorsanız, argan yağı kullanın. Yaygın olan bu yağ, en çok cildi kuru olan insanlar içindir. Cildinizin kuruluğuna karşı siz de çatlaklık, kırışıklık ya da benzer tüm problemlere karşı argan yağıyla temiz bir cildiniz olmasını sağlayın.

Daha önce lavanta yağını duydunuz mu? Yüzünüze bu lavanta yağıyı kullanarak cildinizde tüm sivilce, siyah aknenin yok olmasını sağlarsınız. Cildinizde sivilcelerin tamamen yok olması ve gerçek güzelliğinize kavuşmak için sivilceli ciltleriniz için lavanta yağı kadar çay ağacı yağıyla da karıştırarak uygulama yapabilirsiniz.

Klasik yağlardan biri de elbette zeytin yağıdır. Her şeyiyle faydalı olan zeytin yağı cildi nemlendirici etkisiyle bilinir. Lekeleri yok eden ve gideren, peeling yapacağınız bu zeytin yağı ile birlikte ciltte tüm sorunların oluşmasını önler, kızarıklıklardan kurtulur, kaşıntılara karşı etkili bir kullanım sergilersiniz. Ayrıca antioksidan özelliğiyle beraber faydalanabilir ve sivilce tedavisi için de kullanılan zeytin yağını cildinizin sorunlarının tamamında tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir