Cildin Sıkı ve Esnek Görünmesini Sağlayan Gıdalar

Cildi genç ve sağlıklı tutan yiyeceklerin başında domates gelir. İçeriğinde bulunan likopenin özellikle domatesi pişirdikçe ortaya çıktığı kanıtlanmıştır. Cildi gergin tutan gıdalar ile birlikte yüz sporu yapmanız da gerekir. Düzenli beslenme ile birlikte her zaman cildiniz olduğundan genç görünür.

Cildin Sıkı ve Esnek Görünmesini Sağlayan Gıdalar

Cildin Sıkı ve Esnek Görünmesini Sağlayan Gıdalar

Cildi Gençleştiren Gıdalar

Balık ve zeytinyağının cilt dostu olduğu bilinir. Haftada üç kez yenilen balık cilde büyük gerginlik sağlar. Ispanak ve maydanozu ise sofralarınızdan eksik etmemeniz önemli. İçerdikleri C vitamini sayesinde cilt her zaman esnekliğini muhafaza eder. Sarımsağın cilt dostu olduğu uzun yıllardan beri bilinir. Günde 1 diş sarımsağı özellikle ezerek yemeniz cildinize büyük fayda sağlar.

Cilt Güzelliği

Cilt Güzelliği

Gıdalar ile birlikte düzenli olarak günde 2 litre su tüketmeniz de cildin gerginliğini artırır. Cilt dokusu içerden sağlıklı yenilen gıdalarla daha sıkı hale gelir. Düzenli krem sürseniz dahi yeme ve içmenize dikkat etmediğiniz takdirde cildinizde pullanmalar başlar. Kuruyemişler, sebzeler ve protein ağırlıklı beslenme özellikle cildin bir numaralı dostudur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir