Cildin Genç Kalması İçin Bunları Yapın 

Herkesin bildiği gibi cildi bir süre sonrasında yaşlılık belirtilerini göstermeye başlayacaktır. Lakin kimi zaman olması gereken doğal süreç çok daha erken bir şekilde ortaya çıkıyor. Gerçekte ise bunu ortadan kaldırmak tahmin edilenden çok daha kolay. Cilde zarar veren şeylerin önüne geçildiği zaman yaşlanma süreci daha öncesinde olduğundan çok daha uzun sürecektir.

bakım maskesi

bakım maskesi

Cildinizi Güneşten Koruyun

İnsanların ciltleri ile alakalı yaptıkları en büyük yanlışların başında yalnızca yaz aylarında denize gittikleri zaman güneş kremi kullanıyorlar. Halbuki cildin yaşlanmasına sebep olan en önemli faktörlerin başında zararlı güneş ışınları gelmekte. Gereğinden fazla güneş ışını ile karşı karşıya kalacak olan cilt; kırışma ve leke gibi sorunlar ile karşı karşıya kalacaktır. Dolayısıyla uzun süreler boyunca sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler; bunun için ciltlerini güneş ışınlarından uzak tutmalıdır.

Sigara İçmeyi Bırakın

Güneşin sonrasında cilde en fazla zarar veren şeylerden bir diğeri de sigara kullanmak. Gerek sigara içmek gerekse dumanına maruz kalmanın sonrasında nikotin cildin üst tabakasında bulunan suyun tutulumunu azaltıp kırışıklıkların oluşmasına neden olacaktır.

bebek cilt

bebek cilt

Doğru Şekilde Beslenin

Dengeli beslenme yalnızca sağlık için değil ayı zamanda cildin genç bir görünüme sahip olması adına da büyük öneme sahiptir. Buna bir de cildin yeterli oranda su alması eklendiği zaman arzu edilen parlak ve sağlıklı görünüm ortaya çıkacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir